מכתבו של איציק כהן, שכיר בעל שליטה, לפקידות האוצר

הפיל הלבן שיושב בחדר ואף אחד לא מספיק אמיץ אמיתי וכנה לעלות אותו על סדר היום .

מי אני ? 

עצמאי, בעל שליטה בחברה קטנה, מעסיק 4 עובדים ומספר פרילנסרים, רואה חשבון, קצין במיל, בעל משפחה של 6 נפשות, מתגורר במרכז. 

הפיל הלבן :

חברים, עצמאים, פרילנסרים, בעלי חברות עם נפלא ויקר ברור לכולנו שימים אלו הם ימים קשים, ימים שלכל אחד ואחת התמודדות אישית קשה ומורכבת בהתאם לנסיבותיו.

הפיל הלבן שיושב בחדר הוא פיל זקן וותיק, אחת לכמה שנים הוא מתעורר מרים את החדק ומפזר סביבו הילה ועכשיו הפיל לא מפזר רק הילה הוא גם מחצצר בקול חזק.

לא הפיל הזה הוא לא עצמאי וגם לא בעל עסק קטן וגם לא שכיר הפיל הזה הוא החברה הישראלית שאחת לתקופה מתעוררת בגלל אסון שנקרא בדרכה:

מלחמה, מבצע, משבר כלכלי, פשע נתעב, קריסת מערכת כזו או אחרת ועוד.

 היום ברור לכולנו שהפיל כבר שבע אירועים ובמהלך השנים הוא ייצר מגוון של סעדים לעורו, לאורך החדק, לקולו, לשיניו, למקום מגוריו ועוד.

רק דבר אחד שכח הפיל וזה מהיכן יאכל מי יספק לו את תאבונו שהולך וגדל? 

מדינת ישראל מחולקת לשבטים בדיוק כמו בימי המקרא להלן דוגמאות:

פינגווינים – שמקבלים כל שנה יותר ממיליארד שח כדי לקיים את אמונתם.

אריות  גאוותנים וחזקים להם פנסיה תקציבית שעולה ועולה ועולה ללא קשר לכלום הם חזקים שקטים ורגועים אולם מדי פעם שואגים מאוד חזק כדי לקבל יותר ואוי ואבוי אם לא .

צבים – שעבודתם קבועה ובכל סערה יכנסו לשריון ימתינו ויצאו עם אותו חיוך מתנשא ומשתתף בנזקי האסון שעברו חבריהם.

ברור שיכולנו להוסיף עוד ועוד שבטים אך השורה התחתונה שאת כל השבטים הללו מאכיל שבט אחד ואל תטעו השבט הזה הוא בדיוק כמו הנמרים הוא חכם, מבין, מהיר, גמיש, קטלני, יעיל והחשוב מכל הוא הישרדותי ותמיד ינחת על הרגלים ושתשאלו אותו הוא יאמר הכול טוב.

אם לא הבנתם השבט הזה הוא אתם העצמאים, בעלי העסקים הקטנים השבט הזה נזנח כבר שנים, המשק הישראלי נשען עליו שנים רבות, אף אחד לא ימין לא שמאל ולא מרכז מעולם לא דאג לו כולם באו התארחו לקחו והלכו, כמה כיף ונח להשוויץ ביכולתיו של השבט ואם זה גם לא עולה ההנאה כפולה.

אחת לכמה זמן כולם צועקים עיוותים, לא יתכן, אתם צודקים מגיע לכם, רק אף אחד לא באמת עשה כלום, דרך אגב מאוד דומה למה שקורה למערכת הבריאות וכולנו משלמים עכשיו .

בבקשה אל תיקחו את התוכן למקום של אנטי ביבי או בעד ביבי, עוד מזרחי או אשכנזי, חילוני או דתי  עשיר או עני וזאת בעיקר שזה משרת את כולם חוץ מאת השבט .

כל משבר הוא הזדמנות, הגיע הזמן שמישהו ישים את האמת לאמיתה למנהיגנו באשר הם .

ויתבע שינוי, שינוי צודק, שינוי הגיוני, שינוי שמספק פתרונות אמיתיים בהתאם לצרכים של האנשים העובדים להלן הצעותיי האמיצות ושדורשות מנהיגות אמיתית .

בטרם אתחיל עם הצעות אתן לכם מספר דוגמאות:

בזמן שכולנו חרדים מהמחר והלחם שנצטרך להביא הביתה או האם העסק שלנו ישרוד(?) הגברת יפה בן דוד מזכ"ל הסתדרות המורים מנהלת משא ומתן על תנאי העסקה אתם מבינים את הסיטואציה?? הנושא משול לשדה קרב שמפנים בו פצועים והרוגים ולפתע קם אחד החיילים ופונה למפקדו בשאלה איך הוא יגיע הביתה, שימו לב: לא שהוא הולך הביתה, לא ״מתי אני הולך הביתה?״, אלא ״איך אני הולך הביתה האם אתה מספק לי רכב״? האם מישהו בא לקחת אותו ? האם משלמים נסיעות ? 

לידו מפנה החובש את הפצוע ומשמאלו יש גופה של חבר.

ככה נראית מדינתנו ב 2020 ולא זה לא קשור ל 10 שנים האחרונות  לפוליטקאי כזה או אחר. מדובר על הזנחה פושעת של השבט היצרני על ידי כל המנהיגים באשר הם, תוסיפו לזה את הרצון לכהן בתפקידים והתשלומים שמשולמים כדי שפלוני יהיה בראש ותבינו הכול על חשבוננו ואפילו מראש לא במזומן מראש .

(מראש הכוונה תשלם כל חודש לביטוח לאומי כי ככה צריך ולא אל תחשוב ששילמת על משהו )

לפינגווינים ואריות שציינתי מתווסף גן חיות גדול ומרשים לכל החיות דבר משותף אחד,  תנו לנו לשבת בכלוב בשקט בנועם רק אל תשכחו לספק את האוכל בזמן , לייצר לנו מטריה לכל יום שמש או גשם ואל תשכחו במידה ולא תספקו אנחנו נפסיק לחייך, נפסיק לשבת בכלוב ואולי אפילו נפחיד את המבקרים ואז אף אחד לא יבוא לגן החיות שלכם אז זכרו מלאו את צרכינו בלי שאלות קשות בלי דרישות ושבטעות לא נצטרך להתמודד עם קושי כזה או אחר .

הפנסיה הממוצעת ליוצאי צבא הינה 12-19 אלפי ₪ בחודש  יש כאלו שאפילו יוצאים אליה כבר בגיל 42 .

שביתה עקב מקום חניה (אתם מבינים על מה שובתים )

פריון העבודה במגזר הציבורי 

אז כפי שהבטחתי אני אתן לכם את הפתרונות הם פשוטים וקלים, אינם מצריכים מנגנונים או פיתוחים הם דורשים דבר אחד ויחיד משמעותי וזה נקרא מנהיגות אולי גם אומץ אבל בעיקר מנהיגות.

קיצוץ של 10 אחוז בשכר הציבורי במשק את כל הסיבות כתבו חכמים ומוכשרים ממני 

יישום מס רכוש שהיה נהוג בעבר – המס ההגיוני ביותר והמוצדק ביותר זהו מהות של חברה שדואגת לכל אזרחיה .

החלת מע"מ דיפרנציאלי – למי שיש כסף לקנות מוצרי יוקרה ישלם יותר מס .

הגבלת קצבאות בעיקר למי שבעל פנסיה שהינה מעל 15,000 ₪ בחודש אתם באמת חושבים שמי שהשתחרר מהמגזר הציבורי עם פנסיה של 15,000 ₪ צריך לקבל עוד 2,000 ? 

הטלת מיסים על הכנסות שכירות (דירות להשקעה) מהשקל הראשון – זו הכנסה לכל דבר אין סיבה שאיש עובד ישלם והכנסת שכירות שאינה מצריכה עבודה מרובה לא תלווה במס .

עצירת תכנוני מס אגרסיביים ותשלום לפי מחזור במידת הצורך .

הצעדים הללו לא יכניסו אף אחד לגירעון  ואין בהם דרמה של ממש הם פשוט יספקו רשת ביטחון לשבט שכל מה שהוא מבקש זה לחזור לשגרתו והכי חשוב יספקו עתיד בטוח יותר טוב יותר  לכלל החברה הישראלית .

הצעדים הללו שווים  עשרות מיליארדים למשק הישראלי והפיכתו להוגן יותר עבור השבט שעובד כל יום במטרה להביא את לחמו לביתו ובעיקר יצרו ערבות הדדית . 

שולמנים יקרים, יו"ר שונים , נשיא להב זה הזמן, אל תמתינו לנדבות תציגו תוכנית אמיתית ללא תנאים צרו מרווחים וקרנות עבור השבט שלנו.

תבנו נוסחאות שיספקו עליה בהכנסות העצמאים באופן קבוע, מי החליט שצריך לעלות באחוז מסוים למגזר הציבורי כל שנה, אל תשכחו מי שמסבסד את המגזר הציבורי הוא המגזר הפרטי לא להיפך .

אל תשכחו רוב רובם של נערי האוצר ושרים מעולם לא התנסה בפתיחת עסק במדינת ישראל , מעולם לא התמודד עם לקוח שלא שילם או ספק שנעלם ומנהל בנק שמאיים בשמונה וחצי בבוקר.

לא אני לא רוצה מענק, גם לא הלוואה, גם לא סימפטיה או מבטים רחמניים אני רוצה רשת ביטחון, ערבות הדדית, דאגה לכלל, קבלה בהתאם לעשייה, הכרה בשבט הזה בחשיבותו ונחיצותו.

כן אני מבין שכרגע לא בשלו התנאים לאיגודו ולאחדותו ואין לו את יכולת השביתה או עצירת המשק בדרך כזו אחרת ועל כן אני אומר עדיף עכשיו לפני הפעם הבאה.

איציק כהן, בן 46, נשוי אב ל-4 מתגורר במרכז.
במקצועו רואה חשבון, בעל חברת סאונד טראק ישראל בעמ – עוסקת בפתרונות תקשורת  מגוונים.